دست نوشته های حسن کربلایی

بسم الله الرحمن الرحیم
خدمت آیت الله قربانی نماینده ولی فقیه در استان گیلان
سلامٌ علیکم
با آرزوی موفقیّت های بیش از پیش برای نظام جمهوری اسلامی ایران و صحّت و سلامتی مقام معظّم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (ادام الله ظله علی رئوس المسلمین)، شنیده شد صبح روز پنج شنبه 24/9/1390 در منزل جنابعالی جلسه ای تشکیل گردید تا وحدتی بین اصولگرایان استان ایجاد شود و با توجّه به انتخابات پیش رو برنامه ریزی هایی انجام گیرد. در این جلسه که دعوت کنندگان اصلی آن آقای مهدی مجرّد مسئول دفتر جنابعالی و محمّد قاسمی عضو شورای شهر بودند، جنابعالی نصایحی نمودید و راجع به انتخابات آینده و جریان اصولگرایی رهنمود هایی داشتید. از قرار معلوم از این پس این مجمع جدید مجموعه فعّالیت های اصولگرایی در گیلان را مدیریت می کند و جنابعالی هم فرمودید آقای شفیع زاده رییس اصولگرایان گیلان و آقای نادر عبدالله پور که به تعبیر شما یک رجل سیاسی است دبیر این جمعیّت باشند.
به نظر این جانب این گونه شفّاف وارد شدن در جریانات و احزاب و گروهها از سوی شما خارج از عرف بوده و حداقل با دأب مقام معظّم رهبری مغایرت دارد. همان گونه که حضور فعّالان اصلاح طلب و فتنه گران به همراه  آقای هاشمی رفسنجانی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال 88 در منزل جنابعالی هم حرکتی زیبا و در شأن شما نبود. اینجانب به عنوان سربازی کوچک در نظام جمهوری اسلامی ذکر چند نکته را ضروری دانسته و امیدوارم با دقت لازم به آنها عنایت بفرمایید.
1- تاسیس یک حزب یا گروه در دفتر جنابعالی به این معناست که شما خود را متعلق به این گروه می دانید و قطعا رضایت و دستور جنابعالی موجب این نشست شده است و فعّالیت های آنها مورد تایید جنابعالی است. البته سایر جریانات اصولگرا یا غیر اصولگرا ممکن است با این جریان همراهی یا تقابل داشته باشند و بدیهی است چنانچه از این پس افراد، گروهها و تشکل های مردم نهاد در مواضع و فعّالیت های خود به مخالفت با این گروه پرداختند نمی بایستی، عنوان مخالفت با جایگاه نمایندگی ولیّ فقیه در استان به آن داد و بایستی پذیرفت که گروهها و احزاب می توانند رفیق یا رقیب یکدیگر باشند.
2-  آقای مهدی مجرد مسئول دفتر جنابعالی که فعّال اصلی این جلسه بوده است از این پس به عنوان عضو فعّال یک گروه سیاسی اصولگرا وارد عرصه سیاست شده و انشاءالله دیگر هیچ گونه حرکتی خلاف مقرّرات جاری کشور از وی سر نخواهد زد. زیرا لازمه اصولگرایی حرکت روی موازین و اصول است و امیدواریم ایشان  روش و سیره خود را به سمت موازین و اصول اصلاح کند و اگر در آینده شخص یا گروهی به برخی اقدامات ایشان انتقاد یا اشکالی وارد کرد، نمی بایستی به دادگاه معرّفی شود زیرا اصول دموکراسی می گوید افراد و احزاب و جریانات می توانند با یکدیگر همکاری داشته و یا یکدیگر را نقد کنند و انشاءالله از این پس دادگستری استان هم شاهد شکایات آقای مجرد از افرادی روحانی، ایثارگر و یا انقلابی نخواهد بود.
3- مطلبی از زبان جنابعالی صادر شده که به نظرم صحیح نیست. آنچه در سایتها و نشریّات از قول شما منتشر شده این است که آیت الله مهدوی و … از شما خواسته اند که گروه جدید اصولگرا راه اندازی کنید. اطّلاعات دقیق این جانب و دوستان مطّلع حکایت از این دارد که فقط از شما خواسته شده یک نفر را به عنوان نماینده روحانیّت استان جهت عضویت در جبهه متّحد اصولگرایی گیلان به تهران معرّفی کنید که ابتدا این کار را کردید ولی متأسّفانه جریان نفوذی اصلاح طلب و معلوم الحال سعی کرد با سوء استفاده از موقعیّت جنابعالی در مقابل جریان اصیل اصولگرایی گروهی را ایجاد کند تا بتوانند در آینده برای کاندیداهای مورد نظرشان حمایت شما را نیز داشته باشند. خوب است با نگاهی به گذشته جمعیّت حاضر به استثنای تعدادی که به آنان ارادت دارم  به عمق این مطلب پی ببرید. متأسّفانه حذف و دفع نیروهای وفادار، ارزشی، انقلابی، ولایی و علاقه مندان به رهبری طیّ سالیان گذشته از بیت و منزل شما موجب شده افرادی با سابقه ی اصلاح طلبی به عنوان اصولگرا در آن جلسه دعوت شوند و بهتر است بگوییم کسی را برای شما باقی نگذاشته اند.
4- بعضی از مدیران ارشد استان و یکی از معاونین استاندار هم در این جلسه حضور داشتند. آنان قرار است از این پس مردانی اصولی باشند و البته اعضاء اصلاح طلب شورای شهر رشت هم در این جلسه بودند که از این پس میبایستی اصولگرایانه عمل کنند. شهردار رشت نیز که عضو اصلی این جلسه بوده، قرار است تمامی کوتاهیهای خود نسبت به عمارت آدینه را کنار بگذارد و بدهی 20 میلیارد تومانی عمارت آدینه به شهرداری رشت را از سازنده آن مطالبه کند و ساخت پل هوایی وعده داده شده در فلکه توشیبا و جنب مصلّی، را که معلوم نیست چرا به تعویق افتاده شروع شود و پایه های عمارت آدینه که برخلاف قانون در وسط رودخانه جنب عمارت کاشته شده را از جا برکند و بالاخره از این پس پولهای زیادی که بعضی اعضای شورای شهر حاتم بخشی و یا صرف پرده ها و بنرهای تبریک کرده ... را صرفه جویی نموده و هزینه رفع مشکلات شهر رشت نمایند.
5- از سوی دیگر مدیری که ما او را مدافع و همراه فتنه گران می دانیم و متأسّفانه سالهاست در یکی از سازمانهای فرهنگی استان تکیه زده و بارها در اتاق کارش رئیس جمهور را به باد فحّاشی گرفته و در این جلسه هم حضور داشته نیز قرار است از این پس بد دهنی نکند. ضمن اینکه  تجارب ما می گوید احزاب و جریانات نمی بایستی روی دوش مدیران باشد و چنانچه این مدیران به تدریج بازنشسته و یا حذف شوند، فعّالیّت های این گروهها هم تحلیل خواهد رفت.
6- آقای شفیع زاده که اکنون مسئول این جریان اصولگرایی شده بایستی بداند جایگاه ایشان در آن نهاد انقلابی (سپاه) به ایشان چنین اجازه ای را نمی دهد و مجبور است از یکی از این دو مسئولیّت کناره گیری کند و در اصل این اولین باری است که چنین بی احتیاطی صورت گرفته است. بدیهی است فرمانده سپاه استان و جناب حجّه الاسلام و المسلمین حاج آقا سعیدی مسئول ما فوق ایشان بایستی موضع خود را صریحاً و سریعاً اعلان دارند تا خدای ناکرده عملی خلاف قانون و مقرّرات از این نهاد مقدّس سر نزند و بیهوده بهانه به دست بیگانگان و معاندان ندهد.
از نظر این جانب حضور ایشان ( آقای شفیع زاده ) در چنین جلساتی خلاف مقرّرات یک نهاد نظامی است چه رسد به اینکه مسئولیّت اداره چنین مجموعه ای را هم بپذیرد.
7- ما خوشحال می شویم همه مدیران و مسئولان این استان اصولگرایانه عمل کنند ولی اصولگرایی به اطّلاعیه، دعوت، بیانیّه و نشستن و برخاستن نیست. خوب است آن تعداد از اعضاء این جلسه که در دوران فتنه و اصلاحات همواره در مقابل اصولگرایان قرار گرفته و یا در ستادهای کروبی و موسوی فعّال بودند و یا حداقل در فتنه سال 88 زبان در کام فرو برده و علیرغم همه فرمایشات مقام معظّم رهبری کلامی به زبان جاری نکردند، کمی در باره علل کوتاهیهای گذشته خود صحبت کنند و ما مایل هستیم و درخواست می کنیم تک تک اعضای این جلسه از جمله آقای یاری مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان،  محمّد قاسمی و هاتفی از اعضای شورای شهر رشت، فریدونی شهردار رشت، آقای هاشم نیا معاون استاندار، آقای نصرپور مدیرکل صدا و سیما و آقای آقا بیگی مدیر آب منطقه ای گیلان، نظرشان را به شکل شفّاف پیرامون فتنه های سال 88 بیان کنند تا ما به عنوان افرادی عادی و معمولی در این استان از طریق آشنایی با این مواضع، پیرامون همراهی یا عدم همراهی با این جریان، تصمیم گیری کنیم.
8- متأسّفانه پخش خبر تشکیل این جلسه ( در عین حال که کاملا حزبی و جریانی بود) از طریق سیمای استان نیز از جمله موارد خلافی بود که صدا و سیمای مرکز استان مرتکب شده است و باید پرسید آیا پخش این گونه نشستها و تصمیمات به عنوان یک خبر در صدا و سیما سابقه دارد؟ آیا مهندس ضرغامی با پخش این گونه اخبار موافق است؟ و آیا آقای نصرپور که شخصاً در این جلسه حضور داشته، مایل است از این پس به عنوان عضوی فعّال در عرصه انتخابات نقش آفرینی کند؟
9- جریان اصولگرا در این استان طیّ سالیان طولانی شکل گرفته، فعالیتهای قبل و پس از انقلاب، مبارزه با نفاق و فتنه ها، مقابله با جریانات انحرافی طیّ سالیان دراز، حضور فعّال در تمامی عرصه هایی که مقام معظّم رهبری حضور جوانان را لازم دانستند، مقابله جدّی با فتنه های پس از انتخابات 88، روشنگریها، سخنرانیها، بصیرت افزاییها طیّ سالیان متمادی توسط مردانی از مجموعه های اصولگرا، شاکله اصولگرایی را در استان شکل داده است. حزب جمهوری اسلامی و حزب مؤتلفه اسلامی که نمونه هایی از این مردان را در خود جای داده، در همه ی عرصه ها پا به پای سایر گروههای اصولگرا، پای کار بوده و با عنایات حضرت ولیّ عصر (عج) سرفراز بیرون آمده و همواره اهداف و وظائف و مأموریّتها، اصولگرایان را بهم گره زده، نه بیانیّه و جلسه و اطلاعیّه.
اصولگرایان اصیل و واقعی در این استان با الهام از مقتدا و مولای خویش حضرت آیت الله  خامنه ای رهبری عظیم الشّان انقلاب اسلامی راه را شناخته و یاوه گویان و فتنه گران را سر جای خود نشانده و از بی بصیرتی ها و ساده اندیشی ها بیزاری جسته و اکنون با افتخار راه را ادامه می دهد، و هیچگاه داشتن مسئولیّت و پست، شرط عضویت در این مجموعه نبوده و بسیاری از آنان طیّ 32 سال گذشته هیچگاه پست و مسئولیّت و سمت استانی نداشتند، ولی پایدار و استوار ماندند و هم اکنون نیز بدون توقع برای دفاع از نظام و پیروی از منویّات مقام معظّم رهبری آمادگی کامل دارند.
اینجانب مایلم به نمونه ای از این حضور و بصیرت اشاره کنم و آن هم تجمّع اعتراضی نسبت به فتنه گران در سال 88 بود. آنگاه که نیروهای ارزشی رشت در تاریخ هفتم دی ماه سال 88 در مقابل بیت جنابعالی جمع شدند تا از شما بخواهند سلامشان را به رهبری برسانید و بگویید تا آخرین قطره خون پای اصول انقلاب و ارزشها و رهبری خواهند ایستاد. متأسّفانه در آن روز آقای مجرّد، مسئول دفتر جنابعالی سه بار پیغام داد که این تجمّع در این مکان برگزار نشود و سلام شمارا به دست اندرکاران رساند  و خواهش کرد که متفرّق شوند. ولی شرکت کنندگان در آن تجمّع موضوع را مهم تر از این حرفها می دانستند. و بایستی در آن شرایط حسّاس که فتنه گران تمامی اعتقادات ما را مورد حمله قرار دادند و یا در عاشورای 88 در تهران به ولایت فقیه، بسیج، پرچم امام حسین (ع) و شرف و عزّت ما حمله ور شدند، این حضور و آمادگی اتّفاق می افتاد. البته این تجمع در 7 دی باعث شد تا شورای هماهنگی برای روز 8 دی اعلان راهپیمایی کند و راهپیمایی پر شکوه 8 دی و نمونه های مشابه آن در بعضی استان ها و شهرستان ها منجر به راهپیمایی سراسری 9 دی در کل کشور شد.
راهپیمایی یوم الله 9دی هم جواب قاطعی بود از سوی مردمی آگاه و هشیار به همه فتنه ها و طاغوت ها و دشمنی ها و استکبار جهانی و خام گریها و ساده اندیشی ها.
10-  در شرایط فعلی انتظار ما از شما این بود که پدرانه همه جریانات وگروههای اصولگرا و زحمت کشیده در انقلاب را دعوت کرده و از آنان می خواستید تا با توجه به فتنه انگیزیهای استکبار جهانی و برخی منحرفین، تلاش کنند با وحدت رویّه و اتّکاء به خداوند متعال در پی منویّات مقام معظّم رهبری باشند که متأسّفانه چنین نشد و شما با جایگاه و منزلتی که دارید خود را در معرض حملات و هجمه ها قرار دادید.
11-  اینجانب همواره مسئول دفتر شمارا به قانون گرایی دعوت نموده و راجع به لزوم بهره گیری شما از مشاوران بهتر تذکّراتی داده ام. لیکن ظاهراً تمایلی به شنیدن این حرفها نداشته و هرگونه سخن یا عملی را از هر خیّری به فال بد گرفته و از نظر شما بسیاری از اصولگرایان و فعّالان سیاسی این استان دشمن شما محسوب شده و نه تنها صلاحیّت دعوت در جمع شما را نداشته بلکه بایستی یک به یک به دادگاه کشیده شوند و یا از مسئولیّتها و سمتهای خود حذف گردند.

به عنوان آخرین کلام از محضرتان درخواست دارم تا دیر نشده نسبت به مشاوران و بعضی از اعضاء دفتر و یا افرادی خاص و معلوم الحال تجدید نظر کنید زیرا حفظ شأن و منزلت و جایگاه شما بر همه از جمله خودتان واجب است. امیدوارم با جمع بندی همه پیشنهاداتی که از سوی خیرخواهان شده و مقایسه با پیشنهادات و مشاوره هایی که از سوی افراد معلوم الحال می گیرید، در بعضی از حمایتها و اقدامات خودتان تجدیدنظر کرده و دست محبّت خویش را بر سر همه ی دوستداران ولایت و امامت بکشید.

و امّا از آنجا که ممکن است خبر تأسیس جمعیّت اصولگرایان جدید و این نامه به گوش برخی منحرفان و فتنه گران برسد مایلم تأکید کنم بحمدالله با برنامه ریزی و صرف اوقات، طیّ ماههای گذشته، تمامی هماهنگی ها و مشورت ها پیرامون انتخابات آینده در این استان بین مجموعه های ارزشی و اصولگرایان انجام شده و انشاءالله اصولگرایان استان از افراد مورد نظرشان حمایت خواهند کرد و در مقابل فتنه گران و منحرفین شجاعانه و با تدبیر خواهند ایستاد . ضمناً تأکید می کنیم رقبای اصلی ما درانتخابات باندهای انحرافی و فتنه هستند و انشاءالله با عنایات خداوندی و با پشتوانه ی مردمی اجازه نخواهیم داد استکبار جهانی خوشحال شود. امیدواریم و تلاش می کنیم در آینده مجلسی کاملاً انقلابی و متشکل از نمایندگانی ارزشی، مردمی، عالم، شجاع و کاردان داشته باشیم.

    والسّلام
حسن کربلائی
   9/10/90

[ سه شنبه سیزدهم دی ۱۳۹۰ ] [ 9:29 ] [ حسن کربلایی ] [ ]
درباره وبلاگ

امکانات وب